• +98 2636543236
Font size: +

بررسی موتورهای رندر در یک نگاه

  

همیشه مقایسه‌ی بین نرم‌افزارها سوال رایج بین کاربران بوده و خواهد بود. مقایسه‌ای که هیچگاه صحیح انجام نمی‌شود و خیلی نباید به نتیجه‌ی مقایسه‌ها دلخوش کرد زیرا هر شخص با توجه به میزان سواد و تجربه‌ی شخصی خود نظر می‌دهد که نظر کارشناسی محسوب نمی‌شود. برخی مواقع حتی به عنوان مثال یک موتور رندر با یک نرم‌افزار مستقل مهندسی و یا بازی سازی مقایسه می‌شود که کار صحیحی نیست. به عنوان مثال موتور بازی‌سازی Unreal Engine باید با موتور بازی‌سازی‌های دیگر همچون Unity و CryEngine مقایسه شود و یا نرم‌افزار Lumion با نرم‌افزارهای هم رده‌ی خود همچون LumenRT و Twinmotion و نباید این موارد را با یک موتور رندر مثلا VRay مقایسه کرد.

ملاک‌ها و پرارامترهای مقایسه بسیار زیاداند و هیچوقت در هیچ جای جهان هیچ مقایسه‌ای کامل نیست و حتی در خود شرکت‌های سانده‌ی نرم‌افزارها چنین مقایسه‌هایی صورت نمی‌گیرد زیرا هر نرم افزار مزایا و معایب خود را دارد و متناسب با نیاز و هدف نهایی کاربر یکی مناسب‌تر از دیگری خواهد بود اما به هر حال در این پست و در قالب یک عکس به بررسی اجمالی موتورهای رندر می‌پردازیم.

 

مقایسه موتورهای رندر

 

در تصویر بالا نظر کارشناسان و خبره‌های رندرینگ گنجانده شده است ولی همان طور که قبلا اشاره شد ممکن است با نظر برخی کاربران فرق کند زیرا هر کاربر تجربه و یا دلایل شخصی خود را می‌تواند برای انتخاب موتور رندر مورد نظر خود ارائه دهد اما به هر حال مقایسه‌ی بالا می‌تواند راهنمای خوبی برای افرادی که بر سر دوراهی و یا چندراهی انتخاب موتور رندر مانده‌اند بخورد.

پیشنهاد ما این است که هر کاربر یک مدت از هر نرم افزار استفاده نماید و سپس خودش به جمع بندی برسد اما نظر شما چیست و شما از کدام موتور رندر استفاده می‌کنید و چه تجربه‌ای بدست آوردید؟

 

Comments ( )

اولین نفر باشید که پیام می‌گذارد

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments ( / 3)
Share Your Location
  • Kish Island, Spiral Tower Unit 66
  • +98(26)36543236
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Community Images